Putyin: A bucsai mészárlást ugyanúgy megrendezték, mint a szíriai vegyifegyver-támadásokat
Miközben rengeteg bizonyíték van rá, hogy az oroszok civilek százait ölték meg Bucsában.
Miközben rengeteg bizonyíték van rá, hogy az oroszok civilek százait ölték meg Bucsában.
Az ukrán elnök most is elmondta: az EU-nak sokkal keményebb szankciókat kellene hozni Oroszország ellen.
Az orosz hadsereg vezérőrnagya üzent az ukránoknak: Kijev lesz a célpont, ha oroszországi szabotázsakciókat tapasztalnak. Az Európai Unió Tanácsa közben további 500 millió euróval, összesen 1,5 milliárd euróra egészítette ki az Ukrajnának nyújtott támogatását. Zelenszkij is közölt egy listát, milyen fegyvereket kér a nyugati országoktól. A szerdai nap eseményei egy helyen.
Az orosz háborús bűncselekmények határozott elítélését kéri Magyarországtól Ljubov Nepop, Ukrajna budapesti nagykövete. A diplomata szerint ha Magyarország rubelben fizet az orosz gázért, azzal segíti Moszkvát. Interjú.
Időszerűvé vált cserélni a szerelvények keréktárcsáit, azonban ezeket a heves orosz támadások alatt álló Dnyipróban gyártják és az sincs kizárva, hogy az előállításért felelős üzemet már lebombázták.
A támadás nem járt sikerrel, mert a Microsoft és az ESET visszaverte azt. A szakértők szerint a művelet ugyanahhoz a csoporthoz köthető, amely már korábban végrehajtott egy ilyen akciót.
Viktor Medvedcsuk a 12. leggazdagabb ember volt Ukrajnában 2021-ben.
Sajtóhírek szerint a Sandworm nevű kiberkollektíva megint megpróbálta kiütni a háború sújtotta Ukrajna áramhálózatát, de nem jártak sikerrel.
Vonattal mennek Kijevbe a vezetők Zelenszkijjel tárgyalni.
Az ukrán fél azt közölte: nincsenek információi a fegyverletételről.
Szubjektív lapajánló.
A varsói Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW) napi helyzetelemzésében a lengyel kutatók arról számolnak be, hogy az ukrán médiában a hadi helyzettel kapcsolatosan egyre fokozódik a cenzúra.
A miniszter 80–150 dollár közötti olajárat tart lehetségesnek.
A francia államfő szerint ugyan az oroszok háborús bűnöket követtek el, mégis úgy gondolja, hogy a retorikai eszkaláció nem használ a háború befejezését szolgáló erőfeszítéseknek.
Petro Andrjuscsenko, a város kormánypárti polgármesterének tanácsadója szerint sem emberek, sem járművek nem állnak majd a megszállók rendelkezésére akkora mennyiségben, hogy egy ilyen rendezvényre gondolni lehessen.
A svéd miniszterelnök kevésbé tűnt határozottnak.
A felnőtt orosz lakosság 50%-a kizárólag az állami tévéből tájékozódik, és 45% el is hiszi, amit ott lát és hall. A Bloomberg orosz származású szemleírója mégsem gondolja, hogy szülőhazájában mindenki olyan naiv volna, hogy beveszi a hivatalos propagandát, és nem támaszkodik más hírforrásokra. Ám a többség túl óvatos ahhoz, hogy ezt beismerje – egy rendőrállamban.
A szankciók miatt jó néhány orosz festmény sorsa is bizonytalan. Most épp egy párizsi kiállítás okoz bonyodalmakat.
A volt orosz államfő Zelenszkij közleményére reagált, aki cserealapként tekint az elfogott oligarchára.
Bár a háború kitörésekor óriásit gyengült a rubel, és a szankciók hatására akár két számjegyű is lehet az idei visszaesés a GDP-ben, azt nem lehet mondani, hogy a Nyugat térde kényszerítette volna az orosz gazdaságot. Ebben szerepe lehetett annak, hogy Moszkva a gazdaságban is tudatosan készült a háborúra.